O firmie

Po raz enty. Bardzo lubię tę nazwę, bo jest ona dla mnie symboliczna. Dlaczego?

Z jednej strony sprawa oczywista - w sklepie znajdziesz rzeczy pochodzące z tzw. drugiego obiegu. Choć używane, to w świetnym stanie. Choć przez kogoś niechciane, to z "potencjałem". Unikaty czekające, by ktoś wykorzystał je kolejny raz. Po raz enty. Znajdziesz tutaj rzeczy o naturalnym składzie i ponadczasowym stylu - takie, które służą latami skutecznie opierając się przelotnym trendom. 

Wszystkie rzeczy znajduję i weryfikuję sama. Ja, czyli Karolina. Bez nadmiernego nadęcia powiem, że lumpeksy są w moim życiu od zawsze. Miłość do tego typu zakupów zaszczepiła we mnie mama. Do dziś mam ciepłe wspomnienia wakacyjnych łowów w Dąbrowie Tarnowskiej. Ta mała, rodzinna miejscowość mojego dziadka była prawdziwą perełką na lumpeksowej mapie Polski i co lato zaopatrywaliśmy się tam w ciuchy na cały rok. W latach 90. była to świetna opcja na oryginalne, modne i dobre jakościowo ciuchy z Zachodu, których próżno było szukać w naszych sklepach. 

W liceum wizyty w sklepach z odzieżą używaną były dla mnie formą rozrywki, ale i dobrą opcją ekonomiczną dla mojego portfela. W międzyczasie pojawiały się na Śląsku galerie handlowe i pewnie jak większość z nas chwilowo zachłysnęłam się dostępem i wyborem jakie oferowały sieciówki. 

Obecnie już jako dorosła osoba jestem zmęczona konsumpcjonizem, kreowaniem potrzeb, ale i jakością dostępnych tam rzeczy. Od prawie 2 lat buduję swoją szafę praktycznie wyłącznie w oparciu o rzeczy z drugiej ręki. Do motywacji ekonomicznej czy chęci wyróżnienia się, dołączył również motyw ekologii. Czy wiecie, że korzystanie z tego co już zostało wyprodukowane to tak na prawdę najlepszy wybór konsumencki jaki możemy poczynić? I nie mówię tu tylko o ubraniach.

Z miłości do lumpeksów powstał również mój profil na Instagramie - @metka_luksusowa. Znajdziecie tam ciekawe informacje na temat firm (metek), ale i praktyczne porady jak utrzymać nasze ubrania dłużej w dobrej formie. "Metka" również startowała jako sklep, z czasem jednak zmieniła swoją formę zaliczając po drodze jeszcze długi okres nieaktywności. Dziś tego żałuję, ale daje sobie drugą szansę na prowadzenie własnego biznesu i startuję...Po Raz Enty. 


Tę stronę możesz zmieniać tutaj:
Panel administratora > Wygląd i treści > Strony informacyjne > O firmie 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl